„Dom Zły” – produkcja muzyki do filmu


Mój ostatni duży projekt. Co prawda zeszłoroczny, ale dopiero teraz film się pojawił w dystrybucji, więc nie było sensu pisać wcześniej.
Dom zły, foto

Produkcja muzyczna ścieżki dźwiękowej do filmu „Dom zły” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.
Dla: Mikołaja Trzaski (kompozytor)

Moja robota polegała na składaniu świetnych dźwięków nagranych przez Mikołaja i jego międzynarodowych muzycznych przyjaciół* w gdańskim studiu i podkładaniu ich pod (wstrząsający) obraz. Pracowałem oczywiście na Logic’u Audio z otwartym podglądem video. Musiałem kupić duży monitor, żeby podwyższyć komfort pracy. (Kupiłem iiyamę ProLite E2407HDS. Bardzo dobry monitor, polecam).
Praca, jak zawsze z Mikołajem świetna, trwała około miesiąca. Smarzowski i Hamela wzięli z tego 50%, ale nie płaczemy, bo wsadzili tam gdzie trzeba. Naddatek muzyki Mikołaj obiecał wydać na płycie. Jedno co mocno denerwujące, to obca muzyka pod zwiastunem. Podobno pan dystrybutor przestraszył się dźwiękami Trzaski i kazał podłożyć (komu?) coś ludzkiego. Dla mnie duże nieporozumienie, ale cóż…

Metryka filmu na stronie: Film Polski

recenzja Tymona – polecam

—-

*/ Clementine Gasser (wiolonczela), Tomasz Szwelnik (fortepian), Mircha Meyerovitz (instrumenty klawiszowe), Clayton Thomas (kontrabas, bit box), Michael Zerang (perkusja, instrumenty perkusyjne), Mikołaj Trzaska (saksofony, klarnet basowy, klarnet altowy, elektronika)

 1. #1 przez Piotr Hummel dnia Czerwiec 16, 2011 - 8:39 am

  Muzyka do tego filmu bardzo trafiona. Świetnie podkreślała ważne momenty i dopowiadała zimową, skutą lodem mroczną historię. Jedyny minus, że było jej mało, zostawia lekki niedosyt. Chciałoby się więcej. Czy płyta została wydana?

  pozdrawiam

 2. #2 przez yarogniew dnia Czerwiec 16, 2011 - 11:21 am

  Płytę wydało Kilogram Record. Jest dużo więcej muzyki niż w filmie:

  http://www.kilogram.pl/?l=pl&id=katalog&ex=18

  pozdrawiam

(nie będzie widoczne)